Az interneten több millió honlap közül megtalálni a valóban hasznos weboldalakat gyakran nem egyszerű feladat. Legtöbbször egy probléma megoldására a keresőket használjuk, de ha a számunkra nem megfelelő alkalmazást tartalmazó honlapot nem keresőbarát technikával készítették, akkor csak nehezen találhatunk rá.Ebben a rövid leírásban öt olyan hasznos honlapot mutatok be, melyeket magam is gyakran felkeresek.
Honlap elérés ellenőrzése
Ha egy honlapot megfelelőnek tűnő internetkapcsolattal sem tudunk elérni, akkor érdemes felkeresnünk a downforeveryoneorjustme.com, azaz "Csak nekem nem megy, vagy másnak sem?" című honlapot. Ennek a weboldalnak a segítségével ellenőrizhetjük, hogy a betölteni kívánt honlap csak a mi számunkra, vagy másnak sem elérhető? Egyszerűen csak írjuk be a keresőmezőbe az elérni kívánt honlap címét, és a weboldal egy másik szerverről is megkisérli elérni a megadott webcímet, majd megválaszolja a kérdést: senki más nem érheti el a keresett honlapot, vagy csak mi. A segítség főleg akkor jöhet jól, ha egy gyakran használt szolgáltatást nem tudunk elérni: ilyenkor jó tudni, hogy feleslegesen próbálkozunk-e, vagy van esélyünk.
Eldobható e-mail cím
Az eldobhato.mpp.hu magyar nyelvű honlapon ideiglenes ingyenes, eldobható email címet készíthetünk magunknak. A szolgáltatás akkor hasznos, ha egy weboldal regisztrációja után nem szeretnénk kéretlen leveleket kapni. Regisztrációkor használjuk az ideiglenes címünket, a valódi címedet pedig titokban tarthatjuk. Ezzel a módszerrel nagy mértékben csökkenthetjük a spam áradatot.
PC adtok kinyerése
Az egyszerű, de annál ízlésesebben elkészített honlap segítségével megtudhatjuk rendszerünk néhány fontos adatát. Ilyen az operációs rendszer verziószáma, a képernyőfelbontás, a böngésző típusa és verziószáma, az IP címünk, a sütik és a javasript állapota. Ezek az adatok gyakran jól jöhetnek, ha épp valamlyen gondunk van a számítógépünkkel, és segítséget szeretnénk kérni egy ismerősünktől. Ha nem értünk annyira a számítógép beállításaihoz, a weboldal meglátogatásával minden adatot naprakészen megkapunk, nem kell a számítógépünk rendszer adatai között keresgetnün.
Online számológép
A legtöbb számítógépen van beépített számológép. Ha azonban egy webes alternatívát keresünk, mert például az androidos telefonunk számológépével nem lennénk elégedettek, akkor keressük fel az ingyenes online számológéphez a web2.0calc.com honlapot. Ez a tudományos kalkulátor bizonyára minden igényünket ki fogja elégíteni. A számológépen akár törtekkel vagy bináris számokkal is számolhatunk. Ha pedig segítségre van szükségünk, akkor kérdésünkre a mellékelt fórumon nagyon gyorsan választ kaphatunk, vagy magunk is segíthetünk a kérdezőknek.
Jelszó generátor, jelszó ellenőrző
A legtöbben valamilyen könnyen megjegyezhető jelszavat használnak, ráadásul ezt a jelszót gyakran több weboldalhoz is. A legrosszabb esetben az e-mail cím jelszavát használják honlapra regisztráláskor is. Sajnos az ilyen estekben ha jelszavunk illetéktelen kezekbe kerül, könnyien visszaélhetnek vele. Ezért érdemes minden regisztrációhoz véletlenül generált jelszót használni. Erre kiváló a www.webdigital.hu/password alkalmazása, ahol gyakorlatilag feltörhetetlen véletlen generált jelszavakat kaphatunk néhány kattintással. A beépített jelszó ellenőrző használatával meglévő jelszavaink erősségét is le tudjuk ellenőrizni.